Genel

Ev Güvenliğinizi Arttırmak İçin Yeterli Olacak 5 Kolay Önlem

Ev Güvenliğinizi Arttırmak İçin Yeterli Olacak 5 Kolay Önlem

Ev güvenliğinizi arttırarak evinizde çeşitli tedbirler almanız birçoğu amatör olan hırsızlara karşı hedef olmamanızı sağlayacaktır. Bu içeriğimizde sizler için ev güvenliğinizi arttırmanızda yeterli olacak 5 kolay önlemden söz edeceğiz. 

Doğru Kilit Kullanımı 

Akıllı kapı ve kilitler evin giriş kısmı için oldukça önemli önlemlerdir. Her ne kadar hırsızların kapıdan girmediklerine dair yaygın bir inanış olsa da birçok hırsız sizi bir süre takip eder ve evinize kimse yokken kapıdan girmeye çalışır. Bu ihtimale karşı önlem almak için kapınıza 360 derece dönen güçlü kameralardan da takmalısınız. Girişte iyi bir kamera olduğunu gören ve akıllı kapı sistemlerinden korkan birçok hırsızı bu sayede evinizden uzak tutabilirsiniz. 

Bu konuda piyasadaki en doğru ürünü arıyorsanız 360° Akıllı Kamera Iris tam da size göre. Iris her bir açıdan harekete duyarlılığı ile çekim yaparak evinizi korumanıza büyük ölçüde yardımcı olur. Bu ürünün hareket algılama, gece görüşü ve çift yönlü konuşma özellikleri size ciddi anlamda güvenlik sağlar. 

Akıllı Alarm Sistemleri 

Güçlü alarm sistemleri ve sensörler kullanmak evinizdeki tüm önlemler işe yaramadığında anında hırsızları yakalamak için en iyi güvenlik çözümüdür. Tatildeyken uzakta dahi evinizi akıllı cihazlarınızdan kontrol edebilir ve alarmlar sayesinde hırsızlık girişimini engelleyebilirsiniz. 

Akıllı Titreşim Sensörü B-Vibe gibi problemi algıladığında anında alarmları harekete geçirerek kolluk kuvvetlerine haber vermeyi sağlayan kaliteli cihazlar kullandığınızdan emin olmalısınız. 

Akıllı Kapı ve Pencere Sensörleri 

Kapı ve pencerelerden gelebilecek tehlikelere karşı bir başka korunma yöntemi de akıllı sensörler kullanmaktır. Herhangi bir eve giriş girişimini anında engellemek için piyasada bulunan en iyi akıllı sensörlerden birini kullandığınızdan emin olmalısınız. Bu konuda sizlere HoDoor Akıllı Kapı Pencere Sensörü ürününü önerebiliriz. 

Kapı veya pencerede herhangi bir hareketi algılayan bu ürün anında uygulamadan akıllı telefonunuza haber göndererek sizi bilgilendirir. Bu sayede gerekli kontrolleri derhal yaparak güvenliğinizi sağlayabilirsiniz. 

Evinizin Etrafını Düzenleyin 

Evinizin etrafında bulunan budanmamış çalılarınız, ağaçlarınız varsa hırsızların saklanabilecekleri bu noktaları temizleyin. Çevrede akıllı teknolojilerden yararlandığınız gibi düzenlemeleri de güvenli hale getirmelisiniz. 

Evinizin etrafında bahçeniz varsa buraya kilit takmak, dikenli tel örgü ile duvarı yükseltmek gibi önlemler de alabilirsiniz. 

Aydınlanma Teknolojilerini Kullanın

Aydınlıktan oldukça çekinen hırsızlara karşı alabileceğiniz güvenlik önlemlerinden biri de evinizin çevresini çok iyi şekilde aydınlatmaktır. Akıllı sensörleri olan ışıklandırmalar kullanarak harekete duyarlı lambalarla aydınlatma yapabilirsiniz. 

Akıllı güvenlik seti ile evinizi korunaklı hale getirin.