İptal ve İade Politikası

İşbu iade politikası, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereğince, satıcı sıfatı ile hareket eden ARVENTURE Teknoloji Sanayi ve Ticaret Grup Şirketi (İşbu sözleşmede ”BILICRA” olarak anılacaktır) tarafından www.bilicra.com ve bağlı tüm interaktif uygulamaları ve/veya diğer online satış platformları üzerinden satın alınan ürünlerin iade şartlarına ilişkin aydınlatma amacı ile hazırlanmıştır. Mağazalarımız, bayilerimiz ve diğer satış kanallarımızdan satın alınan ürünler, işbu iade politikası kapsamında değildir.

I- ÜRÜN TESLİMİ

ALICI tarafından sipariş verilen ürün/ürünler, işbu sözleşmenin kurulmasından itibaren 30(otuz) günü geçmemek kaydı ile ön bilgilendirme formu ve sipariş ekranında belirtilen süre içinde ALICI’ya teslim edilir. Sözleşme konusu ürün/ürünlerin, mücbir sebepler(savaş, olağanüstü hal, doğal afetler vb), nakliye/kargo firmasından veya BILICRA’nın müdahale edemeyeceği 3. kişi ve kurumlardan kaynaklanan sebeplerle 30(otuz) gün içinde teslim edilememesi halinde BILICRA sorumlu tutulamaz. Ancak işbu halde ALICI’ nın siparişini ücretsiz iptal veya imkansızlığın ortadan kalkmasından sonra ürünün teslimini talep hakkı bulunmaktadır. ALICI’ nın iptal hakkını kullanması halinde, yazılı iptal bildiriminin yapıldığı tarihten itibaren 14(ondört) gün içinde ürün bedeli ALICI’ya iade edilir.

BILICRA, sözleşme konusu ürün/ürünleri sağlam, eksiksiz, verilen sipariş ile aynı niteliklere sahip, garanti belgesi ve kullanım kılavuzu ile birlikte ALICI’ya teslim etmekle yükümlüdür. ALICI, işbu sözleşme ile satın aldığı ürün/ürünlerin kendisine teslimi sırasında, ürünün sipariş verdiği ürün ile aynı ve/veya hasarlı olup olmadığını kontrol etme yükümlülüğüne sahiptir. ALICI tarafından, kendisine teslim edilen ürünün yanlış veya hasarlı olduğu tespit edilirse bu hususta derhal BILICRA’ ya yazılı bilgi verilmeli ve söz konusu ürün en geç teslim tarihinden itibaren 14(ondört) gün içinde iade edilmelidir. Aksi halde, sözleşme konusu ürünün ALICI ve/veya ürünü teslim alan kişi tarafından hasarsız ve tam olarak teslim aldığı kabul edilir.

II- CAYMA HAKKI VE İADE SÜRECİ

ALICI, sözleşme konusu ürün/ürünlerin kendisine tesliminden itibaren 14(ondört) gün içinde hiçbir gerekçe göstermeden cayma hakkını kullanabilir.

ALICI’ nın cayma hakkını kullanabilmesi için ürün ile birlikte gönderilen  faturanın arka kısmında bulunan iade formunu eksiksiz olarak doldurarak Ege Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi Ebiltem Binası, Erzene Mah. Ankara Cad. N0.172/14 Ofis No.304 Bornova/İZMİR adresine göndermesi gerekmektedir. Kurumsal fatura kesilen ALICI’ nın BILICRA’ya  iade faturası keserek gönderme zorunluluğu bulunmaktadır. ALICI’ nın işbu maddeye aykırı yapılan iade talepleri kabul edilmez.

Cayma hakkını kullanan ALICI, sözleşme konusu ürün/ürünleri paketi ve standart aksesuarları ile birlikte kargo yolu ile BILICRA’nın Ege Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi Ebiltem Binası, Erzene Mah. Ankara Cad. N0.172/14 Ofis No.304 Bornova/İZMİR adresine  gönderir. ALICI tarafından kullanılmış ve hasar görmüş ürünlerin iadesi kabul edilmez.

ALICI tarafından cayma hakkının kullanımında, iade konusu ürün/ürünlerin gönderimi, ürünlerin teslimini yapan kargo firmasından ücretsiz olarak yapılır. ALICI tarafından ürünlerin teslimini yapan kargı firması dışında bir kargo firması ile iade yapılması durumunda oluşacak kargo ücreti ve/veya ek ücretler ALICI’ya yansıtılır.

BILICRA, ALICI tarafından yapılan cayma bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren 14(ondört) gün içinde iade edilen ürün/ürünlerin bedelini iade etmekle yükümlüdür. BILICRA tarafından yapılacak iadeler, ALICI tarafından yapılan ödeme aracına uygun olarak yapılacaktır. BILICRA,  yapılan iadenin ALICI’ya ulaştırılması sırasında, ALICI tarafından kullanılan ödeme aracı, ödeme kuruluşları ve/veya bankalar tarafından uygulanan ek ücret, kesinti, taksitlendirme ve vadelere ilişkin uygulamalardan ve ALICI ile söz konusu ödeme kuruluşları arasında doğacak  ihtilaflardan hiçbir hal ve şartta  sorumluluk kabul etmez.

BILICRA tarafından iadesi yapılan ürün bedellerinin ALICI’nın banka kartı/kredi kartına yansıma süresi bankanın süreç ve uygulamalarına bağlı olarak değişebilir.