VİSİON AKILLI ÇOCUK SAATİ

Vision ürünlerde hafıza alanı kısıtlı olduğundan dolayı sadece 1 fotoğraf saklanabilmektedir.

Vision ürünlerde hafıza alanı kısıtlı olduğundan dolayı sadece son gelen ses, yazı veya fotoğraf saklanabilmektedir.

Manuel güncelleme işlemi sadece Connect cihazı için geçerlidir. Vision ile konum takibi 1 dk, 10 dk, 1 saat şeklinde yapılabilmektedir.

Vision’da bulunan QR kod Bilicra Care uygulamasını indirmek için kullanılmaktadır. QR kodun altındaki IMEI numarası ile Bilicra Care ve Vision eşleştirilmektedir.

Bilicra Care uygulamasına aynı hesap ile en fazla 3 kişi giriş yapabilir.

Bilicra Care uygulaması ile Vision rehberine en fazla 15 kişi eklenebilir.

CONNECT AKILLI GÖRÜNTÜLÜ ÇOCUK SAATİ

Bilicra Care uygulamasında mail doğrulama işlemi bulunmadığı için geçerli olmayan bir mail yazılarak kayıt yapılabilir. Ancak şifremi unuttum kısmında kod gönderilmesi için hesaba tanımlanacak aktif bir mail adresi olması önerilmektedir.

Bilicra Care uygulamasına aynı hesap ile en fazla 3 kişi giriş yapabilir.

Bilicra Care uygulaması ile Connect rehberine en fazla 15 kişi eklenebilir.

Takip numarası olarak bir numara yazılmakta ve saat kendini kilitleyerek bu girilen numaraya ekranda görünmeyecek şekilde gizli bir arama başlatmaktadır. Ebeveyn tarafından çocuğun veya etraftaki kişilerin haberi olmadan ortam dinleme yapılması için kullanılmaktadır.

Bilicra Care uygulamasına numaralar başına 0 konularak 11 haneli olarak yazılmalıdır.

5V-1A ve orijinal adaptör kullanılması tavsiye edilmektedir.

GPS üzerinden 20 metreye kadar hata payı ile uydudan konum bilgisi alınmaktadır. Wi-Fi üzerinden 200 metreye kadar hata payı ile konum bilgisi alınmaktadır. LBS üzerinden 2000 metreye kadar hata payı ile en yakın baz istasyonundan konum bilgisi alınmaktadır.

S.O.S aramasında sadece GPS ile konum bilgisi sms olarak gönderilebilmektedir. Connect LBS veya Wi-Fi üzerinden konum bilgisi alıyor ise sms içeriğinde konum bilgisi gönderilememektedir.

Bilicra Care uygulaması üzerinden acil durumda aranması istenen 3 farklı numara girilir. Connect üzerindeki açma-kapatma tuşuna 3 saniye basılı tutulduğunda cihaz girilen 3 numarayı sırası ile aramaya başlar. Herhangi bir kişiye ulaşılamaz veya saat üzerinden arama sonlandırılmaz ise aynı sıra ile 2. kez tekrar arama başlar. Yine kimseye ulaşılamaz ise tekrar arama yapılmaz.

Evet arayabilir. Bilicra Care uygulamasından “bilinmeyeler numaralara aramayı kapat” özelliği aktifleştirilirse rehbere eklenen maksimum 15 kişi Connect’i arayıp görüşme yapabilir. Bu özelliği kullanabilmek için Rehber’e en az 1 kişinin eklenmesi gerekmektedir.

Connect üzerinden bulunan mesajlar bölümü sadece Bilicra Care üzerinden gönderilen mesajları göstermektedir. Ebeveyn dışında rehbere eklenmiş birisi dahi olsa Connect’e sms gönderdiğinde Connect üzerinden bu mesaj görüntülenemez. Bilicra Care üzerinden SMS takibi özelliği açık ise saate gönderilen smsler ebeveyn tarafından görüntülenebilir.

Bilicra Care üzerindeki saat dilimi ayarlarını değiştirmeden, Connect > Ayarlar > daha > Tarih ve Saat Ayarları kısmında saat ve tarihi otomatik güncelle seçenekleri seçildiğinde internet üzerinden bölgesel saat ve tarih güncellemesi yapılmaktadır.

Bilicra Care uygulaması üzerinden takip sıklığını ‘manul olarak al’, Gece Modu ‘Aktif’ gibi ayarlamalar ile güç tüketimi azaltılabilir.

Bilicra Care uygulaması üzerinden maksimum 3 farklı sanal bariyer (elektronik çit) oluşturulabilir.

Connect üzerinde hafıza kartı (sd card) yuvası bulunmamaktadır.

Connect zil-bildirim sesleri standart olup değiştirilememektedir.

BOSS AKILLI KUMANDA

Boos üzerinden kontrol edeceğiniz cihazlar için herhangi bir sınır yoktur.

DIY alt başlığı ile manuel olarak cihazınızı ekleyebilirsiniz.

IR (Kızılötesi) ile kumanda edilebilen tüm cihazları kontrol edebilirsiniz.

IR duvarlardan geçemez. Bu nedenle kontrol etmek istediğiniz cihaz ile Boss aynı odada olmalı ve birbirlerini görmelidir.

Hazır kumandalarda aç-kapat gibi tek tuş ile birden fazla yapılan kontrollerde sorun yaşanmamaktadır. Ancak DIY fonksiyonu ile tek bir tuş ile tek bir komut gönderilebilir. (Örnek: DIY foknsiyonu ile klima kumandası ekleneceği zaman aç ve kapat olarak 2 farklı buton eklenmesi gerekir. Aksi halde sadece aç veya sadece kapat komutu gidecektir.

ALIŞVERİŞ BİLGİLERİ

500 TL ve üzeri alışverişlerde Kargo ücretsiz. 500 TL altı alışverişlerde 60 TL Kargo ücreti uygulanmaktadır.

Teslimat süresi 3 iş günüdür. Kargo kapasitesi ve hava şartlarına göre değişiklik gösterebilir. Mücbir sebepler ve imkansızlık halleri saklıdır.

Siparişler ile birlikte fatura hazırlanıp ürün içerisinde kargoyla gönderilmekte.

BİLİCRA SMART

Bilicra Smart uygulamasında Siri, Google Asistan ve Amazon Alexa için sesle kontrol desteği bulunmaktadır.

Otomasyonun amacı herhangi bir koşulda herhangi bir işlemi otomatik olarak başlatmak olmasından dolayı kullanıcı manuel olarak başlatmayacağı için kısayol eklemesi yapamamaktadır.

Oluşturulan Tıkla-Çalıştır otomatik olarak uygulama ana ekrana eklenmektedir. Telefon ana ekranına da eklenebilmektedir.

TÜM CİHAZLAR

“https://bilicra.com/kurulum/” sayfasından tüm cihazlarımız için kurulum videolarına ulaşabilirsiniz.

Cihazınızın yanında verilen Kullanım Kılavuzundan veya “https://bilicra.com/kullanici-klavuzlari/” sayfasından tüm ürünlerimize ait Kullanım Kılavuzlarına ulaşabilirsiniz.

“http://destek.bilicra.com/” sayfası üzerinden teknik servis kaydı oluşturabilirsiniz.

“http://destek.bilicra.com/” sayfası üzerinden teknik servisteki ürününüzün durumunu takip edebilirsiniz.

Cihazların içerisinde/kutusunda bulunan piller garanti kapsamında değildir.

3. parti yazılım olduğundan dolayı yaşadığınız sorunlar ile ilgili destekte bulunamıyoruz. İlgili firma ile görüşebilirsiniz.

THERMOBI AKILLI SICAKLIK ÖLÇER

Tuşa bir kez basılırsa ThermoBi açılmaktadır. 5 saniye basılı tutulursa ThermoBi kapanmaktadır. 10 saniye basılı tutunca ThermoBi resetlenmektedir.

Bluetooth bağlantısı ile Android veya IOS telefonlar maksimum 8 cihaza kadar destek vermektedir. İşletim sistemlerinde Bluetooth desteği artarsa ekleyebileceğiniz ThermoBi sayısı da artacaktır.

DİĞER AKILLI EV ÜRÜNLERİ

Cihazın kutusundan çıkan adaptöre usb çoklayıcı ile farklı bir cihaz daha bağlanmış ise güç yetersiz kaldığından dolayı Feed Me yeniden başlamaktadır. Orijinal adaptöre sadece Feed Me cihazını takıp kullanmanız tavsiye edilmektedir.

Cihazın kutusundan çıkan adaptöre usb çoklayıcı ile farklı bir cihaz daha bağlanmış ise güç yetersiz kaldığından dolayı Hydra yeniden başlamaktadır. Orijinal adaptöre sadece Hydra cihazını takıp kullanmanız tavsiye edilmektedir.

Kamereya takılan SD kartların yazma hızının 30mb/s olması gerekmektedir.

OnVif (Open Network Video Interface Forum – Açık Network Video Arayüzü Forumu), farklı kamera ve güvenlik cihazlarının aynı anda denetime olanak sağlayan protokoldür. Tarafımızdan kullanılma amacı ise Iris kameraları NVR kayıt cihazlarına bağlayabilmektir.

Kamereya takılan SD kartların yazma hızının 30mb/s olması gerekmektedir.

Düşük akım çeken cihazlarda power factor (güç faktörü) hesaplamaya dahil edilmektedir. Uygulama üzerinde power factor görünmemekte ancak arkaplanda tahmini bir değer ile hesaplamaya dahil edilmektedir.

Locate ayarlarında “Hatırla” seçeneği seçili değilse anlık güç kesilip geri geldiğinde cihaz otomatik olarak açılmaktadır. Açılması istenmiyor ise “Hatırla” seçeneğinin seçilmesi yeterli olacaktır.

Ortalama kullanımda pil ömrü 2 yıldır.

Aynı ZigBee Ağ Geçidi ile en fazla 8 adet S-Tap ürünü eklenebilmektedir.

İPTAL - İADE SÜRECİ

Siparişinizi teslim alırken, ürününüzün eksiksiz ve sağlam olduğunu mutlaka kontrol ediniz. Kargo görevlisi ile beraber paketinizi açmanızı  hasarlı, ayıplı bir sipariş var ise kargo görevlisine tutanak düzenletmeniz gerekmektedir.
08503039673 numaralı Çözüm merkezimizi arayarak kargo tutanağı ile beraber hasarlı/ayıplı ürün bildirimi yapmalısınız.
Ürününüz bize ulaştığında talebiniz değerlendirilecek ve size en kısa sürede bilgi verilecektir.
Sipairşiniz henüz kargolama aşamasında ise 08503039673 Çözüm Merkezimizi arayıp iptal veya değişiklik talebinde bulunabilirsiniz.  Siparişiniz size teslim edildiyse İptal ve İade politikasını inceleyiniz.
Yanlış bir sipariş verdiğinizi fark ederseniz 08503039673 Çözüm Merkezimizi arayıp siparişinizin iptalini sağlayabilirsiniz. Yanlış siparişi kargonun teslim esnasında fark ederseniz, ürünün kutusunu açmadan 08503039673 Çözüm Merkezimize iletip, yanlış siparişi tarafımıza gönderip iade sürecini başlatabilirsiniz. Ürününüz bize ulaştığında talebiniz değerlendirilecek ve size en kısa sürede bilgi verilecektir.