ÖN BİLGİLENDİRME FORMU

1- İçerik Sağlayıcı’nın Bilgileri

Ünvanı                        : İNVGARDEN BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ARGE YENİLENEBİLİR ENERJİ ELEKTRONİK TURİZM SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
Adresi                         : Erzene Mahallesi, Ankara Caddesi No:172/14 Ofis No:304 Bornova/İzmir
MERSİS No               : 0478 0560 4760 0018
Telefon                       : 0850 303 96 73
Fax                              : 0850 303 96 73
E-mail                         : info@bilicra.com
Müşteri Hizmetleri ve Şikayet: 0850 303 96 73

2- Konu

İşbu ön bilgilendirme formunun konusu, www.bilicra.com internet sitesi ve diğer online satış platformlarında yayımlanan ve Kullanıcı tarafından sipariş talebinde bulunulan ürün/ürünlere ilişkin 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve 29188 sayılı Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği gereğince ALICI’nın bilgilendirilmesidir.

3- Ürünün Temel Nitelikleri ve Ödeme Bilgileri

ALICI tarafından sipariş verilmek istenen ürünün nitelikleri aşağıda belirtildiği gibi olup, bu bilgiler ile vergiler dahil toplam ödeme tutarı ve ödeme şekli ALICI tarafından okunup, anlaşılmış ve onaylanmıştır.

ALICI tarafından sipariş verilmek istenen ürünün nitelik ve içeriği, www.bilicra.com internet sitesinde ve diğer online satış platformlarında açık ve anlaşılır şekilde belirtilmiş olup, sözleşme kapsamı dışında kalan tüm masraf ve ödemeler ALICI’ya aittir.

Ödemeye ilişkin, ALICI’ nın sahip olduğu banka ya da kredi kartına ilişkin, ilgili banka ya da diğer ödeme kuruluşları tarafından uygulanacak vade farkı ve/veya diğer kesintiler aşağıda belirtildiği şekilde olup, Kullanıcı tarafından okunup, anlaşılmış ve onaylanmıştır.

Ürünün Adı                            :

Marka/Model                          :

Rengi                                      :

Adedi                                      :

BirimSatış Fiyatı                   :

Vergiler Dahil Satış Fiyatı     :

Kargo Ücreti                          :

Ödeme Şekli                           :

Ürün Teslim Tarihi                :

4- Ürünün Teslimi, Ürüne İlişkin Hizmet ve Taahhütler

ALICI tarafından sipariş verilen ürün/ürünler, işbu sözleşmenin kurulmasından itibaren 30(otuz) günü geçmemek kaydı ile ön bilgilendirme formu ve sipariş ekranında belirtilen süre içinde ALICI’ya teslim edilir. Sipariş verilmek istenen ve yukarıda nitelik ve şartları belirtilen ürün/ürünlerin, mücbir sebepler(savaş, olağanüstü hal, doğal afetler vb), nakliye/kargo firmasından veya BILICRA’nın müdahale edemeyeceği 3. kişi ve kurumlardan kaynaklanan sebeplerle 30(otuz) gün içinde teslim edilememesi halinde BILICRA sorumlu tutulamaz. Ancak işbu halde ALICI’ nın siparişini ücretsiz iptal veya imkansızlığın ortadan kalkmasından sonra ürünün teslimini talep hakkı bulunmaktadır. ALICI’ nın iptal hakkını kullanması halinde, yazılı iptal bildiriminin yapıldığı tarihten itibaren 14(ondört) gün içinde ürün bedeli ALICI’ya iade edilir.

ALICI, sözleşme konusu ürünün garanti süresi içinde ücretsiz tamir ve bakımı için BILICRA’ ya başvuruda bulunabilir. ALICI’ nın garanti süresi içinde yapacağı tamir ve bakım taleplerini yazılı olarak BILICRA’YA bildirme ve bildirim tarihinden itibaren en geç 7(yedi) gün içinde Erzene Mahallesi, Ankara Caddesi No:172/14 Ofis No:304 Bornova/İzmir adresine bizzat teslim veya kargo ile gönderme yükümlülüğü bulunmaktadır. Garanti süresi dolan ürünlere ilişkin tamir ve bakım masrafları konusunda ALICI ayrıca bilgilendirilir.

5- Cayma Hakkı

ALICI, sözleşme konusu ürün/ürünlerin kendisine tesliminden itibaren 14(ondört) gün içinde hiçbir gerekçe göstermeden cayma hakkını kullanabilir. ALICI’ nın cayma hakkını kullanabilmesi için ürün ile birlikte gönderilen  faturanın arka kısmında bulunan iade formunu eksiksiz olarak doldurarak Erzene Mahallesi, Ankara Caddesi No:172/14 Ofis No:304 Bornova/İzmir adresine göndermesi gerekmektedir. Kurumsal fatura kesilen ALICI’ nın BILICRA’ya iade faturası keserek gönderme zorunluluğu bulunmaktadır. ALICI’ nın işbu maddeye aykırı yapılan iade talepleri kabul edilmez. Cayma hakkını kullanan ALICI, sözleşme konusu ürün/ürünleri paketi ve standart aksesuarları ile birlikte kargo yolu ile BILICRA’nın Erzene Mahallesi, Ankara Caddesi No:172/14 Ofis No:304 Bornova/İzmir adresine  gönderir. ALICI tarafından kullanılmış ve hasar görmüş ürünlerin iadesi kabul edilmez. ALICI tarafından cayma hakkının kullanımında, iade konusu ürün/ürünlerin gönderimi, ürünlerin teslimini yapan kargo firmasından ücretsiz olarak yapılır. ALICI tarafından ürünlerin teslimini yapan kargı firması dışında bir kargo firması ile iade yapılması durumunda oluşacak kargo ücreti ve/veya ek ücretler ALICI’ya yansıtılır. BILICRA, ALICI tarafından yapılan cayma bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren 14(ondört) gün içinde iade edilen ürün/ürünlerin bedelini iade etmekle yükümlüdür. BILICRA tarafından yapılacak iadeler, ALICI tarafından yapılan ödeme aracına uygun olarak yapılacaktır. BILICRA,  yapılan iadenin ALICI’ya ulaştırılması sırasında, ALICI tarafından kullanılan ödeme aracı, ödeme kuruluşları ve/veya bankalar tarafından uygulanan ek ücret, kesinti, taksitlendirme ve vadelere ilişkin uygulamalardan ve ALICI ile söz konusu ödeme kuruluşları arasında doğacak  ihtilaflardan hiçbir hal ve şartta  sorumluluk kabul etmez.

7- Uyuşmazlık

ALICI tarafından sipariş verilmek istenen ürüne ilişkin uyuşmazlıklarda, her yıl belirlenen parasal sınırlara göre İlçe Tüketici Hakem Heyeti, İl Tüketici Hakem Heyeti ya da Tüketici Mahkemeleri’ne başvurulabilir.

 

İşbu ön bilgilendirme formu, ALICI tarafından yukarıda nitelikleri belirtilen ürüne ilişkin imzalanacak mesafeli satış sözleşmesinin ayrılmaz bir parçası niteliğindedir. ALICI, işbu ön bilgilendirme formunun, Mesafeli Satış Sözleşmesi’nden önce kalıcı veri saklayıcısı ile kendisine gönderildiğini, okuyup anladığını ve satın alacağı ürüne ilişkin açık ve detaylı olarak bilgilendirildiğini kalıcı veri saklayıcısı ile yolu ile onaylamaktadır. 

 

Kurulum Videosu için  Tıklayın 

Kolay Kurulum   Tıklayın